HAKKIMIZDA

Biz kimiz? Neler Yapıyoruz?

HAKKIMIZDA

Değişen teknolojik trendlere paralel olarak gelişmiş tesisimizde uzman kadromuz gözetiminde Termobond nonwoven, nonwoven tela ve yapışkan bez tela üretmekteyiz.
Firmamız, Bezci Tekstil Sanayi A.Ş. olarak 1958 yılında İstanbul’da Kıl İpliği ve Kıl Tela üretimi ile tekstil sektörüne hizmet vermeye başlamıştır. Kuruluşumuzdan bugüne geçen sürecin bizlere kazandırdığı tecrübe ve birikim sayesinde hem ürünlerimizi geliştirmekte, hem de günümüzün gereği olarak Avrupa standartlarında üretim yapmaktayız.

Zaman içerisinde hazır giyim sektöründeki değişimlere ve gelişmelere paralel olarak kıl tela yerini yapışkan bez telalara bırakmıştır. Bu çerçevede, sektöründe değişim ve gelişimin öncülüğünü yapan firmamız 1980 yılında Yapışkan Bez tela üretimine geçiş yapmıştır.

Bu arada dünyada doğal elyaftan sentetik elyafa geçiş eğilimi, firmamızın Poliproplen Elyaf üretimine geçmesine sebep olmuş, firmamız halı ve örgü sanayine de girdi malzemesi sağlar hale gelmiştir.

Tekstil sektöründe yaşanan teknolojik gelişimin bir diğer sonucu ise Nonwoven adı verilen dokunmamış tekstil ürünleridir. Bezci Tekstil Sanayi A.Ş. olarak biz de günlük yaşamımızda çok önemli olan ve hayatı kolaylaştırıcı nitelikteki bu ürünleri kendi Termobond Nonwoven Tesisimizde, 1996 yılından bu yana mühendislerimiz gözetiminde üretmekteyiz.

Modern makine ve ekipmanlardan kurulu bu entegre tesisimizde üretilen Nonwoven, devam eden proseslerle üç değişik sistemle kaplanarak Nonwoven tela haline getirilmektedir. İstenilen boyutta ve renkte Nonwoven’lar üretebildiğimiz için Nonwoven telada da geniş bir ürün yelpazesine sahibiz.

2015 yılında Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'ndeki yeni fabrikamıza taşındık. Üretimimize, kalite ve verimliliğimizi arttırarak yeni bir heyecanla devam ediyoruz. Bizim için kalite kavramını vazgeçilmez kılan en önemli unsurlardan birisi de hiç şüphesiz satış sonrası servisimizdir. Mutlak müşteri memnuniyeti parolası ile satış sonrası nihai tüketiciye kadar ulaşarak ürünlerimiz hakkında teknik destek ve müşterilerimizi bilinçlendirme imkanı sağlamaktayız. Arkasında duramayacağımız hiçbir ürünü üretmedik, üretmeyeceğiz.

Termobond Nonwoven üretimimizdeki tecrübe ve bilgi birikimimizin vermiş olduğu güvenle son teknoloji “Needlepunch Nonwoven” üretim hattımızla üretime 2021 yılında başladık. Artık Nonwoven sektörüne daha fazla ürün sunabilmenin heyecanını yaşıyoruz.

Bezci Tekstil Sanayi A.Ş. olarak çeşitli ülkelere ihracat yapmakta olup iç piyasada aranılan bir marka konumundayız. Kuruluşumuzdan bugüne geçen süreçte hiç kaybetmediğimiz heyecanımız ve çalışma azmimiz, önümüzdeki seneler için de bu konumumuzu kaybetmeyeceğimize yönelik inancımızı pekiştirmektedir.