ÖZELLİKLERİ

Yapışkan Bez Telalarımız dokuma şekillerine, evsaflarına ve ağırlıklarına göre değerlendirilmekte ve üç gruba ayrılmaktadırlar.

TÜLBENT YAPIŞKAN TELALAR:

Tülbent Yapışkan Telalarımız 40 gr/m²-65 gr/m² arası ağırlıklarda olup %40 pamuk - % 60 polyester dokumadır. %100 pamuklu dokuma olanları da mevcuttur. Tülbent telalarımız, 70 cm genişliğe sahip olup siyah ve beyaz renklerde dokunup, Toz nokta kaplama tesisimizde CoPA tozu ile kaplanmaktadır. Genellikle yazlık bayan elbiselerinde, tişört ve bayan bluzlarında kullanılmaktadır. Tülbent yapışkan telalar, 150ºC sıcaklıkta, 12-15 saniyede yapışmaktadır. Bu telalar; 40ºC yıkamaya uygun, kuru temizlemeye dayanıklı ve buhara karşı dirençlidir.

ORTA KALIN YAPIŞKAN TELALAR:

Orta Kalın Yapışkan Telalarımız, 80 gr/m²-90 gr/m² arası ağırlıkta olup %100 – pamuklu dokumadır. Orta kalın yapışkan telalarda, siyah, ekru (krem), beyaz renk seçenekleri olup, genişlik 90 cm.dir. Orta kalınlıktaki telalar, Toz nokta kaplama tesisimizde CoPA toz ile kaplanmakta ve 150ºC-155ºC sıcaklıkta 12-15 saniyede yapışmaktadır. Bu telalar; 40ºC yıkamaya uygun, kuru temizlemeye dayanıklı ve buhara karşı dirençlidir.

KALIN YAPIŞKAN TELALAR:

Kalın Yapışkan Telalarımız, Yapışkan Bez Tela grubunun en ağır gramajlı ürünüdür. 110 gr/m² - 125 gr/m² arası ağırlıklarda olup %100 pamuklu dokumadır. Genişliği 90 cm olan Kalın Yapışkan Telalarda renk seçeneği olarak siyah, ekru ve beyaz bulunmaktadır. Kalın Yapışkan Telalarımız, toz nokta kaplama tesisimizde CoPA toz ile kaplanmakta ve ağır kışlık bay-bayan ceketlik kumaşlarda, mont, palto ve kabanlarda kullanılmaktadır. Bu telalar; 150ºC - 155 ºC sıcaklıkta ve 12-15 saniyede yapışmaktadır ve  40 ºC yıkamaya uygun, kuru temizlemeye dayanıklı ve buhara karşı dirençlidir.